kurz porcelánu - Tvoření na míru

Nejoblíbenější

3 hodiny

Chcete mít možnost pracovat s porcelánovým odlitkem dle vlastního výběru, aniž byste sáhli na formu, nebo absolvovali celodenní kurz? V tomto kurzu tato možnost je! Předem si vyberete, co si budete chtít vyrobit a lektorka vám připraví polotovar tak, abyste na kurzu mohli rovnou začít tvořit. Na výběr bude dle sezony např. odlitek koule, odlitek aromalampa, srdce, ptáček, domeček atd. Připravený odlitek bude možné prořezávat, zdobit rytím nebo barvami. Pokud vám zbyde čas, tak i na tomto kurzu je možné vyrábět drobnosti jako šperky, jarní dekorace, nebo si vymodelovat něco malého z volné ruky. Bude to jen na vás.


Kurz je vhodný i pro lidi bez praktické zkušenosti s keramikou a porcelánem (začátečníky) i pro pokročilé. Zkušenosti lze uplatnit také pro práci s keramikou, nebo jako inspiraci pro výuku s dětmi.

2 200,00 Kč

Chci si rezervovat termín 👇

Co mohu na kurzu očekávat?

Na tomto kurzu budete mít možnost si vybrat jeden polotovar, který vám před kurzem bude lektorkou připraven. Jedná se o odlitek z porcelánu, který budete mít možnost si na kurzu dotvořit podle svých představ. Bude možné do něho vrtat dírky, řezat, prorývat ornamenty, ale i zdobit barvami, nebo domodelovat. Mimo to si můžete také vytvořit šperky, brože a dekorace, pokud vám zbyde čas. Ukážu vám různé druhy dekorací a postupů a provedu vás vším, co si budete chtít zkusit.

Hotové výrobky po dodělání bude třeba nechat u nás, kde se o ně bude dále pečovat. O to se postará sama lektorka, která musí vaše výrobky odborně vysušit, přežahnout, naglazovat a znovu vypálit na teplotu 1240°. Poté, co bude porcelánový proces u konce (většinou cca do 14ti dnů), vám budou výrobky zaslané rovnou k vám domů.


Kde kurzy probíhají?

Kurzy probíhají v útulné porcelánové dílně kousek od Prahy, v srdci Českého krasu. 15 min autem ze Zličína, 20 min autobusem, 10 min autobusem z Berouna. V dílně vládne domácí atmosféra při voňavém domácím čaji, kávě nebo sklence vína. Max. 4 účastníci. Lektorka vám ráda nabídne i domácí, vlastnoručně sbíraný ovocný, nebo bylinkový čaj.

V ceně kurzu máte vše potřebné k tvorbě (zástěra, pomůcky, porcelán, občerstvení, atd.),

a také výpal a glazování zprostředkované lektorkou a náklady na dopravu výrobku k vám.

 

Max 4 účastníci
2 hodiny 2200,- za osobu

kurz je možné absolvovat ve dvojici, nebo v páru. Cena pro 2 osoby 3600,-

Kurzem vás provede zkušená lektorka Linda Petríková, tvůrkyně designových porcelánových světel, s 12tiletou praxí výuky keramiky a mnoha zkušenostmi nejen ze své porcelánové dílny. Učila se u mistrů v oboru v Praze, Karlových Varech, Dvoře Králové nad Labem i Bechyni. Pozve vás přímo do své dílny v srdci Českého krasu.V blízkosti máme mnoho zajímavých míst na výlety, které lze zkombinovat s kurzem a udělat si den plný zážitků.

Tipy na výlet v okolí

V pěší vzdálenosti je např. sv. Jan pod Skalou s léčivou vodou, vyhlídkou a jeskyní přímo v kostele

Autem pak kousek: hrad Karlštejn, lom Amerika, Koněpruské jeskyně, lom Alkazar u řeky Berounky, hrad Křivoklát, lom Kosov a v neposlední řadě nádherná krajina CHKO Český kras a CHKO Křivoklátsko.