Jak oživit staré světlo?
 

Máte doma starou lampu nebo lustr a chtěli byste ho oživit? Nemůžete, nebo nechcete řešit výměnu celého osvětlení a volat elektrikáře? Kupte si pouze stínidlo a ušetřete čas i peníze! 

Poradím vám jak na to 👇

Jak to funguje?

Stínidla jsou navržena tak, aby šla jednoduše nasadit na nejběžněji používaná světla. Abyste si ale byli jisti, že zrovna takové doma máte, udělejte si 👇


JEDNODUCHÝ TEST

zabere vám to jen pár minut

JDEME NA TO!


Krok1 - Podívejte se na část světla, v které je našroubovaná žárovka. Je to takový váleček se závitem, kterému se říká objímka. Na závitu objímky by měl být našroubovaný malý kroužek, ten slouží pro uchycení stínidla ke světlu. Jako když zajistíte šroubek matičkou.

Žádný elektrický výboj vám nehrozí. Pokud si nesáhnete do otvoru pro žárovku, nic vám nehrozí. Pokud si ale chcete být jisti, lampu vytáhněte ze zásuvky, nebo shoďte pojistky.


Krok2 - Vyšroubujte žárovku, odšroubujte objímkový kroužek a poté by mělo jít vaše staré stínidlo jednoduše sundat. Stejným způsobem, jen naopak nasadíte nové stínítko a zajistíte kroužkem.

HOTOVO!

Prošlo vaše světlo testem? Máte vyhráno! Teď už stačí jen vybrat vaše vysněné stínítko. ZDE 👇

Test bude fungovat i v případě lustru, stojací lampy, nebo třeba stolní lampičky. 


Standardně vyrábím stínítka s velkým otvorem, tedy E27. Pokud potřebujete do stínidla otvor menší (E14), nezapomeňte mě o tom informovat, aby vše pasovalo jak má :)

Pro usnadnění si řekněte, jakou používám žárovku? S malým či velkým závitem? Pokud s velkým závitem, bude se jednat pravděpodobně o velký otvor, pokud malá žárovka, bude to malý otvor.