Když jsem poprvé sáhla na hlínu, zcela jsem jejímu kouzlu propadla. Keramika mě natolik okouzlila, že jsem do hlíny doslova vryla veškerou svou energii a krůček po krůčku objevovala krásy i nástrahy jednoho z nejstarších řemesel


 Mé jméno je Linda Petríková a ráda bych vám představila mojí tvorbu světel z porcelánu. Vše vyrábím ručně s láskou k řemeslu, úctou k přírodě a vaším přáním. Snažím se, aby byla světla originálním a vkusným doplňkem do vašeho interiéru. V malé dílně v srdci Českého Krasu vznikají kolekce od lehce barevných po čistě bílé varianty. Porcelán decentně prosvítá a díky vyřezávaným dekorům vytváří na stěně krásné světelné efekty.


od grafiky do hlíny

Před lety jsem vystudovala grafický design a 3D animaci na prestižní škole v Praze. Tento obor se jevil jako ideální volba pro budoucnost. Technologie na vzestupu a vše se jevilo jako skvělá volba. Uspokojení ale nepřicházelo, spíše frustrace se stále novými technologiemi, více času s počítači a programy. 

 Jednoho dne jsem měla možnost zkusit keramiku. Když jsem poprvé sáhla na hlínu, zcela jsem jejímu kouzlu propadla. Tato zkušenost mě natolik okouzlila, že jsem do hlíny doslova vryla veškerou svou energii a krůček po krůčku začala objevovat krásy i nástrahy jednoho z nejstarších řemesel. Začala jsem studovat u mistrů ve svém oboru po celé ČR. U Dvora Králové, Bechyni, Karlových varů a Praze. Navštěvovala jsem semináře, kurzy a přednášky a vše začalo dávat smysl. Přijala jsem místo učitelky keramiky v ZUŠ Josefa Lady a založila jsem vlastní dílnu. Dopracovala jsem se až k ušlechtilému elegantnímu porcelánu a tehdy se zrodila myšlenka světel. První stínidlo jsem navrhla a vymodelovala z hlíny v kuchyni v malém bytě. Později jsem si pronajala místnost v přízemí, kde vznikala první kolekce. Nyní již se svým projektem Oživ světlo vytvářím světla ve vlastní dílně nedaleko Berouna.

  


Chcete detailněji nahlédnout pod pokličku výroby? Chcete se nechat inspirovat proměnami spokojených zákazníků a nenechat si uniknout žádnou novinku?

Připojte se ke sledování na sociálních sítích

Facebook  Instagram a Pinterest