Jak vyměnit stínidlo?

Koupili jste si nové stínidlo na vaší lampu? Nebo chcete doma měnit stínidla podle nálady? Poradím vám jednoduchý postup, který bude fungovat nejen na produkty z mého obchodu, ale na jakákoliv stínidla s otvorem, která si koupíte v běžných obchodech.

Stínidla jsou vyrobena tak, aby otvor pasoval na část světla, které se říká objímka. Jak je znázorněno v bodu 3. Do objímky se zpravidla šroubuje žárovka. Aby stínidlo na objímce drželo, je zajištěno malým kroužkem se závitem, který se na objímku našroubuje a utáhne, jako matička a šroubek. Znázorněno v bodu 2. Pokud tedy máte doma světlo, které tento objímkový kroužek má, znamená to, že vaše světlo je s největší pravděpodobností vhodné pro výměnu stínidla. 

Pokud tedy vyndáte žárovku a objímkový kroužek povolíte a odšroubujete, mělo by jít stínidlo ze světla sundat a stejným způsobem, jen naopak nasadíte stínidlo nové.

pozn.: pokud se bojíte sahat do lampy kvůli elektrickému napětí, raději si lampu před výměnou vytáhněte ze zásuvky, případně lustru shoďte pojistky. Pokud ale nesáhnete do otvoru objímky, kam se šroubuje zásuvka, žádné nebezpečí vám nehrozí :)  

Tento postup bude fungovat i v případě lustru, stolní lampičky apod.

Právě jste zjistili, že máte doma světlo, které je vhodné pro výměnu stínidla? Teď už vám nic nebrání pustit se do proměny a staré osvětlení jednoduše vyšperkovat. Nové stínidlo si můžete vybrat v obchodě v sekci stínidla.