kurz - Celodenní kurz porcelánu

1 den

1 den (6 hodin)

Zajímá vás celý proces výroby porcelánu? V otevřené dílně si to můžete vyzkoušet. Ukážeme si různé postupy a z nich si vyberete ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Dále už pak budete tvořit to, co se vám bude líbit. Na výběr bude z mnoha možností sošek, kalíšků, šperků, ale také třeba svícen, nebo aromalampa. Výběr bude jen na vás.


Kurz je vhodný i pro lidi bez praktické zkušenosti s keramikou a porcelánem (začátečníky) i pro pokročilé. Zkušenosti lze uplatnit také pro práci s keramikou, nebo jako inspiraci pro výuku s dětmi.


max 4 účastníci 

3 900,00 Kč

Chci si rezervovat termín 👇Max 4 účastníci

Co mohu na kurzu očekávat?

Na tomto kurzu si můžete vyzkoušet výrobu porcelánu ve větším záběru. Uvidíte, jak přicházejí na svět produkty z porcelánky a tento proces si vyzkoušíte na vlastní kůži. Vyzkoušíte si práci se sádrou a lití do forem, vyzkoušíte si formování i modelování a v neposlední řadě dekorace a případně i konečné glazování. Vyrobíte si porcelánové výrobky a ještě si užijete skvělý zážitek z celého procesu. Budete mít výběr ze všeho, co v kurzech nabízím a ještě mnoho navíc. Ukážu vám různé druhy dekorací a provedu vás vším, co vás bude zajímat a co si budete chtít zkusit.

Hotové výrobky po dodělání bude třeba nechat u nás, kde se o ně bude dále pečovat. O to se postará sama lektorka, která musí vaše výrobky odborně vysušit, přežahnout, naglazovat a znovu vypálit na teplotu 1240°. Poté, co bude porcelánový proces u konce (většinou cca do 14ti dnů), vám budou výrobky zaslané rovnou k vám domů.


Kde kurzy probíhají?

Kurzy probíhají v útulné porcelánové dílně kousek od Prahy, v srdci Českého krasu. 15 min autem ze Zličína, 20 min autobusem, 10 min autobusem z Berouna. V dílně vládne domácí atmosféra při voňavém domácím čaji, kávě nebo sklence vína. Max. 4 účastníci. Lektorka vám ráda nabídne i domácí, vlastnoručně sbíraný ovocný, nebo bylinkový čaj.

V ceně kurzu máte vše potřebné k tvorbě (zástěra, pomůcky, porcelán, občerstvení, atd.),

a také výpal a glazování zprostředkované lektorkou a náklady na dopravu výrobku k vám.

 

Max 4 účastníci
1 den 3900,- za osobu

kurz je možné absolvovat ve dvojici, nebo v páru. Cena pro 2 osoby 6900,-

Kurzem vás provede zkušená lektorka Linda Petríková, tvůrkyně designových porcelánových světel, s 12tiletou praxí výuky keramiky a mnoha zkušenostmi nejen ze své porcelánové dílny. Učila se u mistrů v oboru v Praze, Karlových Varech, Dvoře Králové nad Labem i Bechyni. Pozve vás přímo do své dílny v srdci Českého krasu.V blízkosti máme mnoho zajímavých míst na výlety, které lze zkombinovat s kurzem a udělat si den plný zážitků.

Tipy na výlet v okolí

V pěší vzdálenosti je např. sv. Jan pod Skalou s léčivou vodou, vyhlídkou a jeskyní přímo v kostele

Autem pak kousek: hrad Karlštejn, lom Amerika, Koněpruské jeskyně, lom Alkazar u řeky Berounky, hrad Křivoklát, lom Kosov a v neposlední řadě nádherná krajina CHKO Český kras a CHKO Křivoklátsko.