kurz - Šperk a brož

2 hodiny

2 hodiny

Vyrobte si originální porcelánové šperky. Vyzkoušejte si práci s luxusním materiálem a odneste si vlastnoruční výrobek i nevšední zážitek. Udělejte si radost a vytvořte si elegantní brož, náušnice, nebo přívěsek. 


Kurz je vhodný i pro lidi bez praktické zkušenosti s keramikou a porcelánem (začátečníky) i pro pokročilé. Zkušenosti lze uplatnit také jako inspiraci pro práci s keramikou.

1 200,00 Kč

Chci si rezervovat místo 👇Max 4 účastníci

Co mohu na kurzu očekávat?

Vyzkoušíte si formování porcelánu do forem i výrobu z plátů. Budete si moct vybrat z různých technik a tvarů a vše si dozdobit podle svojí fantazie. Technikami prořezávání, zdobení barvami, štětcem i speciálními zdobítky.


Hotové výrobky po dodělání bude třeba nechat u nás, kde se o ně bude dále pečovat. O to se postará sama lektorka, která musí vaše výrobky odborně vysušit, přežahnout, naglazovat a znovu vypálit na teplotu 1240°. Poté, co bude porcelánový proces u konce (většinou cca do 14ti dnů), vám budou výrobky zaslané rovnou k vám domů.


Kde kurzy probíhají?

Kurzy probíhají v útulné porcelánové dílně kousek od Prahy, v srdci Českého krasu. 15 min autem ze Zličína, 20 min autobusem, 10 min autobusem z Berouna. V dílně vládne domácí atmosféra při voňavém domácím čaji, kávě nebo sklence vína. Max. 4 účastníci. Lektorka vám ráda nabídne i domácí, vlastnoručně sbíraný ovocný, nebo bylinkový čaj.

V ceně kurzu máte vše potřebné k tvorbě (zástěra, pomůcky, porcelán, občerstvení, atd.),

1 ks šňůrka na krk se zapínáním / kůžička v barevných variantách, nebo pár háčků pro náušnice, nebo klipsna na brož. Další doplňky ke šperkům lze za drobné ceny dokoupit během kurzu. V ceně je také zahrnuté malé drátěné kolečko, které je součástí všech šperků a bude vám odesláno spolu s výrobkem.

v ceně je také výpal a glazování zprostředkované lektorkou a náklady na dopravu výrobku k vám.

 

Max 4 účastníci
2 hodiny cena 1200,- za osobu

Kurzem vás provede zkušená lektorka Linda Petríková, tvůrkyně designových porcelánových světel, s 12tiletou praxí výuky keramiky a mnoha zkušenostmi nejen ze své porcelánové dílny. Učila se u mistrů v oboru v Praze, Karlových Varech, Dvoře Králové nad Labem i Bechyni. Pozve vás přímo do své dílny v srdci Českého krasu.V blízkosti máme mnoho zajímavých míst na výlety, které lze zkombinovat s kurzem a udělat si den plný zážitků.

Tipy na výlet v okolí

V pěší vzdálenosti je např. sv. Jan pod Skalou s léčivou vodou, vyhlídkou a jeskyní přímo v kostele

Autem pak kousek: hrad Karlštejn, lom Amerika, Koněpruské jeskyně, lom Alkazar u řeky Berounky, hrad Křivoklát, lom Kosov a v neposlední řadě nádherná krajina CHKO Český kras a CHKO Křivoklátsko.