kurz - Porcelánová kraslice

2 hodiny

2 hodiny

Vyzkoušejte si práci s luxusním porcelánem a odneste si vlastnoruční dekoraci i nevšední zážitek. Vytvořte si elegantní Velikonoční kraslice z porcelánu. Takové kraslice vám vydrží o mnoho déle, než klasická vyfouknutá vajíčka, možná i několik generací.


Kurz je vhodný i pro lidi bez praktické zkušenosti s keramikou a porcelánem (začátečníky) i pro pokročilé. Zkušenosti lze uplatnit také jako inspiraci pro práci s keramikou, nebo pro výuku s dětmi.

1 200,00 Kč

Chci si rezervovat termín 👇


Co mohu na kurzu očekávat?

Nadekorujete si 2-3 porcelánové kraslice z odlitků, které pro vás budou na kurzu připraveny. Technikami prořezávání, zdobení barvami, štětcem i speciálními zdobítky si vytvoříte vlastnoručně originální Velikonoční dekoraci.

Hotové výrobky po dodělání bude třeba nechat u nás, kde se o ně bude dále pečovat. O to se postará sama lektorka, která musí vaše výrobky odborně vysušit, přežahnout, naglazovat a znovu vypálit na teplotu 1240°. Poté, co bude porcelánový proces u konce (většinou cca do 14ti dnů), vám budou výrobky zaslané rovnou k vám domů.Kde kurzy probíhají?

Kurzy probíhají v útulné porcelánové dílně kousek od Prahy, v srdci Českého krasu. 15 min autem ze Zličína, 20 min autobusem, 10 min autobusem z Berouna. V dílně vládne domácí atmosféra při voňavém domácím čaji, kávě nebo sklence vína. Max. 4 účastníci. Lektorka vám ráda nabídne i domácí, vlastnoručně sbíraný ovocný, nebo bylinkový čaj.


V ceně kurzu máte vše potřebné k tvorbě (zástěra, pomůcky, porcelán, občerstvení, atd.),

a také výpal a glazování zprostředkované lektorkou a náklady na dopravu výrobku k vám. 


Max 4 účastníci
2,5 hodiny cena 1300,- za osobu

Kurzem vás provede zkušená lektorka Linda Petríková, tvůrkyně designových porcelánových světel, s 12tiletou praxí výuky keramiky a mnoha zkušenostmi nejen ze své porcelánové dílny. Učila se u mistrů v oboru u Karlových Varů, Dvoře Králové nad Labem, Bechyni i Praze. Pozve vás přímo do své dílny v srdci Českého krasu.V blízkosti máme mnoho zajímavých míst na výlety, které lze zkombinovat s kurzem a udělat si den plný zážitků.

Tipy na výlet v okolí

V pěší vzdálenosti je např. sv. Jan pod Skalou s léčivou vodou, vyhlídkou a jeskyní přímo v kostele

Autem pak kousek: hrad Karlštejn, lom Amerika, Koněpruské jeskyně, lom Alkazar u řeky Berounky, hrad Křivoklát, lom Kosov a v neposlední řadě nádherná krajina CHKO Český kras a CHKO Křivoklátsko.