kurz - Víkend s porcelánem

víkend

víkendový kurz pro nadšené začátečníky i pokročilé


Porcelán od A do Z. Vyzkoušíte si celý proces výroby porcelánu od lití porcelánu do forem, formování, dekorace a odneste si krásné porcelánové výrobky. Ukážu vám mnoho postupů, technik, tipů, zajímavostí a druhů dekorací z kterých si vyberete techniku přesně pro vás. Budete si moct vybrat a vyrobit si stínidlo, nebo lampu, svícen, zvířátka, sošky, dekorace, šperky a mnoho dalšího nejen pro sebe, ale třeba i pro své blízké. Všechny techniky můžete uplatnit také při práci s keramikou, ať už učíte děti, nebo máte vlastní dílničku. 

5 900,00 Kč

Chci si rezervovat termín 👇Max 4 účastníci

Co mohu na kurzu očekávat?

Na tomto kurzu se dozvíte i mnoho navíc, co se do kurzů nevejde. Vyzkoušíte si celý proces výroby porcelánu od lití porcelánu do forem, formování, dekorace a odneste si krásné porcelánové výrobky. Ukážu vám mnoho postupů, technik, tipů, zajímavostí a druhů dekorací z kterých si vyberete techniku přesně pro vás. Budete si moct vybrat a vyrobit si stínidlo, nebo lampu, svícen, zvířátka, sošky, dekorace, šperky a mnoho dalšího nejen pro sebe, ale třeba i pro své blízké. Všechny techniky můžete uplatnit také při práci s keramikou, ať už učíte děti, nebo máte vlastní dílničku.  

Hotové výrobky po dodělání bude třeba nechat u nás, kde se o ně bude dále pečovat. O to se postará sama lektorka, která musí vaše výrobky odborně vysušit, přežahnout, naglazovat a znovu vypálit na teplotu 1240°. Poté, co bude porcelánový proces u konce (většinou cca do 14ti dnů), vám budou výrobky zaslané rovnou k vám domů.


Kde kurzy probíhají?

Kurzy probíhají v útulné porcelánové dílně kousek od Prahy, v srdci Českého krasu. 15 min autem ze Zličína, 20 min autobusem, 10 min autobusem z Berouna. V dílně vládne domácí atmosféra při voňavém domácím čaji, kávě nebo sklence vína. Max. 4 účastníci. Lektorka vám ráda nabídne i domácí, vlastnoručně sbíraný ovocný, nebo bylinkový čaj.

V ceně kurzu máte vše potřebné k tvorbě (zástěra, pomůcky, porcelán, občerstvení, atd.),

a také výpal a glazování zprostředkované lektorkou a náklady na dopravu výrobku k vám.

 

Max 4 účastníci
2 dny cena 5900,- za osobu

Kurzem vás provede zkušená lektorka Linda Petríková, tvůrkyně designových porcelánových světel, s 12tiletou praxí výuky keramiky a mnoha zkušenostmi nejen ze své porcelánové dílny. Učila se u mistrů v oboru v Praze, Karlových Varech, Dvoře Králové nad Labem i Bechyni. Pozve vás přímo do své dílny v srdci Českého krasu.V blízkosti máme mnoho zajímavých míst na výlety, které lze zkombinovat s kurzem a udělat si den plný zážitků.

Tipy na výlet v okolí

V pěší vzdálenosti je např. sv. Jan pod Skalou s léčivou vodou, vyhlídkou a jeskyní přímo v kostele

Autem pak kousek: hrad Karlštejn, lom Amerika, Koněpruské jeskyně, lom Alkazar u řeky Berounky, hrad Křivoklát, lom Kosov a v neposlední řadě nádherná krajina CHKO Český kras a CHKO Křivoklátsko.