kurz - formy na porcelán a keramiku

víkend

Chcete si vyrobit vlastní autorskou formičku a mít tak možnost opakovat váš výtvarný záměr? Provedu vás výrobou jednodílné i dvoudílné sádrové formy a vysvětlím, jak je v praxi použít. Vyrobíte si také formičku na plastický dekor, nebo šperk, která se vám bude hodit při zdobení. Všechny formy a techniky můžete uplatnit také při práci s keramikou, ať už učíte děti, nebo máte vlastní dílničku. Nebo si přijďte otestovat nové formy na kurz "Víkend s porcelánem".

4 200,00 Kč

Mám zájem o kurz 👇

Co mohu na kurzu očekávat?

Provedu vás výrobou jednodílné i dvoudílné sádrové formy a vysvětlím, jak je v praxi použít. Vyrobíte si také formičku na plastický dekor, která se vám může hodit při výrobě šperků, nebo jako dekorace na nádoby. 


Hotové formičky si budete moct odnést rovnou domu, kde je třeba je nechat řádně vyschnout (cca 14 dnů). Poté je možné již začít formu používat. Můžete si jí vyzkoušet i na porcelán na kurzu "Víkend s porcelánem"


Kde kurzy probíhají?

Kurzy probíhají v útulné porcelánové dílně kousek od Prahy, v srdci Českého krasu. 15 min autem ze Zličína, 20 min autobusem, 10 min autobusem z Berouna. V dílně vládne domácí atmosféra při voňavém domácím čaji, kávě nebo sklence vína. Max. 4 účastníci. Lektorka vám ráda nabídne i domácí, vlastnoručně sbíraný ovocný, nebo bylinkový čaj.V blízkosti máme mnoho zajímavých míst na výlety, které lze zkombinovat s kurzem a udělat si den plný zážitků.

Tipy na výlet v okolí

V pěší vzdálenosti je např. sv. Jan pod Skalou s léčivou vodou, vyhlídkou a jeskyní přímo v kostele

Autem pak kousek: hrad Karlštejn, lom Amerika, Koněpruské jeskyně, lom Alkazar u řeky Berounky, hrad Křivoklát, lom Kosov a v neposlední řadě nádherná krajina CHKO Český kras a CHKO Křivoklátsko.


V ceně kurzu máte vše potřebné k tvorbě (zástěra, pomůcky, porcelán, občerstvení, atd.),

a také výpal a glazování zprostředkované lektorkou a náklady na dopravu výrobku k vám.

 

Max 4 účastníci
2 dny cena 4200,- za osobu

Kurzem vás provede zkušená lektorka Linda Petríková, tvůrkyně designových porcelánových světel, s 12tiletou praxí výuky keramiky a mnoha zkušenostmi nejen ze své porcelánové dílny. Učila se u mistrů v oboru v Praze, Karlových Varech, Dvoře Králové nad Labem i Bechyni. Pozve vás přímo do své dílny v srdci Českého krasu.